Vergi daireleri bugün saat 21.00’e kadar hizmet verecek

Gelir İdaresi Başkanlığı, gelir vergisinin ilk taksiti ile yapılandırma düzenlemesinin ikinci taksitinin son ödeme günü olması nedeniyle tüm vergi dairelerinin bugün saat 21.00’e kadar açık tutulacağını duyurdu.

Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere, 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların on altıncı ve 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların ikinci taksitinin ödeme süreleri ile 2020 yılında elde edilen gelir unsurlarına ilişkin Yıllık Gelir Vergisi beyannamelerinin verilme ve tahakkuk eden vergilerin birinci taksitinin ödeme süreleri 31 Mart 2021 Çarşamba günü sona ermektedir.

Bu kapsamda mükellefler tarafından yapılacak ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 21.00’e kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacaktır.

Belirlenen günde açık bulundurulacak vergi dairelerine ödeme için gelen hiçbir mükellef geri çevrilmeyecek ve en son mükellefin işlemleri bitinceye kadar sokağa çıkma kısıtlamaları da dikkate alınarak vergi daireleri açık bulundurulacaktır.”

Bu Haberi Paylaşın