Sorgun Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım başından vuruldu

Sorgun Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım nedeni belli olmayan bir olayda başından vuruldu.

Savcı Özlem Salkım önce Sorgun Devlet hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. İlk yardımın ardından Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılan Savcı Özlem Salkım’ın durumunun ağır olduğu bildirildi.

Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığınca, Sorgun’da Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın tabanca ile başından vurularak yaralanmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, doğum günü kutlaması sırasında Özlem Salkım’ın silahla yaralanması ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatılarak evde misafir olarak bulunan 4 kamu görevlisinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Şüpheliler alınan ifadelerinde, Özlem Salkım’ın evdeki A.M’ye ait silahla oynarken silahın ateş alması sonucu yaralandığını belirtmişlerdir. Olay yerinin detaylı incelemesi uzman ekiplerce yapılarak olayda kullanılan silah, mermi çekirdeği ve kovan ile şüphelilere ait eşyalara delil amaçlı el konulmuş olay yeri muhafaza altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunan yaralı Özlem Salkım’ın tedavisi devam etmekte olup, soruşturma Sorgun Cumhuriyet Başsavcılığımızca tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir.”

Bu Haberi Paylaşın