Batman’da TPAO işçileri eylem yaptı

Batman’da TPAO’ya bağlı çok sayıda işçi, maaşlarının iyileştirilmesi ve mesai ücretlerinin aylardır ödenmemesi gerekçesiyle eylem yaptı.

Batman’da bir araya gelen TPAO işçileri, maaşlarının iyileştirilmesi ve mesai ücretlerinin uzun zamandır ödenmemesi gerekçesiyle TPAO önünde sabah saatlerinde eylem yaptı.

Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı eylemde işçiler, sloganlar eşliğinde TPAO girişinden TPAO Bölge Müdürlüğü binası önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Burada yapılan basın açıklamasını okuyan Petrol İş Batman Şube Başkanı Veysel Kartal, zor şartlar altında çalıştıklarını, ücretlerinin çalışma hayatının çok gerisinde olduğunu söyledi.

Uzun süredir taleplerinin karşılanmadığını belirten Kartal, “Geçinemiyoruz dedik. Zor şartlarda yaşıyoruz dedik. Ücretlerimiz çalışma hayatımızın çok gerisinde kalıyor dedik. Her seferinde tamam dediler ama bizi oyaladılar. Bu eylemimiz bir başlangıç, bunun devamı gelecek. Emekçiler olarak sonuna kadar hakkımızı arayacağız.” dedi. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın