Yozgat’ta karantinayı delen masrafları ödeyecek

Açıklama Yozgat Valisi Ziya Polat’tan geldi. Kurallara uymayanlar yurtlarda tutulup masrafları da ödetilecek.

Koronavirüs ile mücadelede yürütülen çalışmaları değerlendirmek amacıyla Vali Ziya Polat başkanlığında Vali Yardımcısı, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutan V. İl Emniyet Müdürü, İlçe Emniyet Müdürleri ve Jandarma Komutanlarının katılımıyla VKS ile toplantı gerçekleştirildi.

İl Hıfzısıhha Kurulu, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ek tedbirler aldı.

KARANTİNAYI İHLAL EDEN YURDA YERLEŞTİRİLECEK

Buna göre, test sonuçları pozitif olup ev izolasyonunda olması gerekirken karantina kurallarını ihlal eden kişilerin KYK yurtlarında izolasyon sürelerini tamamlaması sağlanacak.

MASRAFLARI DA TAHSİL EDİLECEK

Bu kişilerin öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin edilecek.

Yozgat Valisi Ziya Polat twitter hesabından yaptığı açıklamada: “İlimizde, Kovid pozitif olup karantina kurallarını ihlal ederek evlerinden ayrılan vatandaşlarımızı Valiliğimizce belirlenen yurtlarda karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yapılan masraflarda kendilerinden tahsil edilecektir. Lütfen Tedbirlere Uyalım.” ifadesini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın