Sarıkaya Şehidimiz var

Çatışma bölgesinde yaralanan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan şehidimiz J.Tğm. Baki Koçak’ın Sarıkaya ilçesinde ki ailesine acı haber verildi.

Konuyla ilgili olarak Bitlis Valiliği’nden açıklama yapıldı.

“Tedavi altına alınan yaralılardan J.Tğm. Baki Koçak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı 4 personelimizin tedavilerine devam edilmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

Çatışma bölgesinden kaçan BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon icra edilmektedir.”

Açıklamada, güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteği ile huzur ve güveni sağlamak amacıyla il genelinde operasyonlarını artırarak terör mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüğü kaydedildi.

Bakan Soylu’dan şehit ailelerine başsağlığı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. 

Bakan Soylu mesajında, “Eren-11 Operasyonu’nda, Bitlis Tatvan’da çıkan çatışmada Şehit düşen Kahraman Korucumuz Yücel Aki ve Jandarma Teğmenimiz Baki Koçak’a Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı 4 evladımıza Rabbim, acil şifalar versin inşallah” ifadelerini kullandı. 

Yozgat Şehidimiz Teğmen Baki Koçak’ın cenaze töreni saat 15 te Sarıkaya merkezde Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu bahçesinde yapılacak ardından da defin için Söylemez köyüne gidilecek.

Şehidimize Allah’tan rahmet yakınlarına, Yozgat halkına ve tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyoruz.

Bu Haberi Paylaşın