Yazılımcı Celal Mert Akın Müziğe Başladı

Celal Mert Akın, yazılım uzmanlığının yanı sıra, müzik alanında da başarısını kanıtlamak istiyor. Akın’la, müzik çalışmaları hakkında kısa bir söyleşi yaptık. İşte yazılımcı Celal Mert Akın ile yaptığımız sohbetin ayrıntıları;

Merhaba Celal Mert Akın, seni tanıyabilirmiyiz?

Merhabalar, ben Celal Mert Akın 26 yaşındayım ve İstanbul Güngören doğumluyum. Asıl işim yazılım hizmeti fakat şuanda müziğe adım attım. Siteniz olarak bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Nasıl başladı sende müzik yapma merakı?


Bendeki bu merak, çok sevdiğim ve dinlediğim rap sanatçısı ile başladı. Adını vermek istemem fakat değerli bulduğum ve örnek aldığım bir sanatçı diyebilirim.

Ne tarz müzikler yapıyorsunuz ?

Soundtrack tarzı müzikler, genellikle film müzikleri ve oyun müzikleri üzerine çalışıyorum. Fakat melankolik beat ve diğer müzikler üzerine çalışıyorum.

Yaptığın ve başarılı olduğun bu işte sana bireysel olarak destek olan birileri oldu mu?

Bireysel olarak hiç kimse olmadı ama bireysel olarak bu işin dehası olan kişilerin Forum ve Youtube sitelerine yükledikleri eğitim videoları ve yazdıkları kitaplardan fazlaca yararlandım ve onlardan çok şey öğrendim. İnsan yaptığı işte başarılı olmak istiyorsa eğer mutlaka okumalı ve sıkılmadan çokça araştırmalı.

Şimdiye kadar ne tarz müzikler yaptınız ?

Berlin Under War, One Day You Will Be So Scared,My Last Minutes in Italy tarzı soundtracklar yaptım ve şuanda çalışmalarıma devam ediyorum.

Son olarak dinleyicilerine ne mesaj vermek istersiniz ?

Yakın zaman içerisinde yeni bir melankolik albüm yapmayı planlamaktayım. Şuanda soundtrack paylaşımlarıma devam ediyorum ve hobi tarzında zevk alarak müzik üretiyorum. Dinleyicilerime en yakın zamanda çok güzel projeler ile geleceğimin sözünü veriyorum.

Sıcak yaklaşımı, samimi ve içten konuşmaları ile bizleri etkileyen Celal Mert Akın’a hoş sohbetinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu Haberi Paylaşın