Rana Çetinkaya’dan Yeni Yardım Projesi “SMS İle Hayvanlara Mama Bağışı”

Türkiye Rana Çetinkaya’yı İzmir depremindeki büyük özverisi sonrası tanıdı. Sosyal medyadaki takipçileri ile birlikte, düzenlediği yardımlaşmanın boyutu ciddi bir büyüme elde ederek, Türkiye’de eşi benzeri görüşmemiş bir boyuta ulaşmasını sağladı. Başta konaklama için çadır ihtiyaçlarının karşılanması ve sonrasında ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderecek yardım toplanma süreci ile birlikte, sosyal medyada başlattıkları yardım kampanyası Rana Çetinkaya ve Alperen Cihan Çetinkaya çifti için yeni bir süreç oldu.

Sosyal sorumluluk alarak, geliştirmiş oldukları yardım kampanyaları ile ihtiyaç sahiplerinin sessiz çığlığına ses olmak için mücadele eden Rana Çetinkaya, yeni bir projeye imza attı. İvana Sert ile birlikte bunu İnstagram üzerinden başta takipçileri olmak üzere tüm Türkiye’ye duyuran Rana Çetinkaya, “Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdik. Artık sokak hayvanlarına, barınaktaki hayvanlara mama yardımını SMS üzerinden yapılmasını sağladık. Daha önceki projemizde 20 tonluk mama topladık ve şimdi çok daha fazlasını toplayacağız.” açıklamalarını yaptı.

Pati Sevindir Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Başarılı yardım projelerine bir yenisini katmayı hedeflediklerini anlatan Rana Çetinkaya, tüm süreci özverili bir şekilde yürüterek Türkiye’nin tamamına ulaşmayı hedeflediklerini anlattı. Belediyeler ile iletişim halinde olduklarını da söyleyen Rana Çetinkaya, hayvan severlerin daha basit bir şekilde yardım yapabilmesi için SMS ile mama bağışı yapılmasının büyük ilgi gördüğünü ifade etti. 

“Pati Sevindir Kampanyası” olarak lanse edilen yeni proje için İnstagram üzerinden düzenlenen lansman canlı yayınında, tüm projenin işleyişi üzerine de açıklamalarda bulunan Rana Çetinkaya, “milyonlarca kişiye ulaşmak ve hayvanların temel ihtiyacı olan mamaları bu sayede alarak, hayvanların mutlu olmasını sağlamak, başlıca görevimiz oldu” açıklamasını yaptı. 

Canlı yayını İvana Sert ile birlikte gerçekleştiren Rana Çetinkaya, programa da büyük ilgili olduğunu ve cemiyetin ünlü simalarının da yardım kampanyasında olduğunu açıkladı.

“Yardımlaşma Organizasyonlarımız Büyüyor”

Rana Çetinkaya hayvan sever olarak bundan öncede çeşitli kampanyalar düzenlemiş ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmişti. Pati Sevindir Kampanyası ile daha büyük kitlelere ulaşmak isteyen Çetinkaya, Türkiye’nin en büyük platformlarında İyilik Takipçileri Platformunun Kurucusu olarak, bu tür yardımlaşma organizasyonlarını düzenli olarak yapmaya devam edeceklerini anlattı.

Pati Sevindir Kampanyasına milyonlarca kişinin katıldığını ve mama bağışı yaptığını anlatan Rana Çetinkaya “bir çok farklı yardımlaşma organizasyonlarında yer aldık. Bugün hayvan severler olarak, mama ihtiyaçlarını karşılayarak daha fazla hayvana ve yardım severe ulaşacağız. Yardımlaşma organizasyonlarımız büyüyor ve her geçen gün daha farklı sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir depremindeki yardımlaşma projesi ile Türkiye’nin tanıdığı Rana Çetinkaya, bir çok yeni sosyal yardımlaşma projelerinin hazırlıkları içinde olduklarını ve yakın gelecekte çok daha farklı işlere gireceklerini söyledi.

Bu Haberi Paylaşın