Macera ve Mücadele Dolu Serüvenler Ocak Ayında BBC Earth'te

BBC Earth, altı minik hayvanın doğadaki yolculuğunu ve ünlü isimlerin soğuk şartlarda hayatta kalma mücadelelerini anlattığı yapımlarıyla Ocak ayında izleyicileri eşsiz deneyimlerle buluşturuyor. 

Altı minik hayvanın yağmur ormanları, dağlar ve bataklıklar arasında bilinmeyene doğru yolculuklarında yaşadıkları serüvenler BBC Earth ekranlarına geliyor. Hayvanlar arasında Brezilya’da nesli tükenmekte olan altın başlı aslan tamarin ailesi ve dünyada en çok ticareti yapılan hayvan Tayvan Formosan pangolini yer alıyor. Bu minik hayvanlar her şeye rağmen hayatta kalma çabalarında büyük engellerin, dev yırtıcıların ve doğal afetlerin üstesinden geliyor. Dünyanın dört bir yanındaki bilim insanları ve çevrecilerle birlikte çalışan belgesel ekibi, küçük ama güçlü canlıların karşılaştığı zorlu maceraları ekranlara taşıyor. “Ufak Tefek Yolculuklar” (Big Little Journeys) 14 Ocak Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth’te başlıyor.

Wim Hof ile Soğuk Koşullarda Hayatta Kalmaya Hazırlanın

Dünya rekoru sahibi sporcu Wim Hof, sekiz ünlü ismin korkularının üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor. Çeşitli testlerle soğuğun ünlülerin hayatlarını nasıl sonsuza dek değiştirebileceğini gösteriyor. Gabby Logan, Patrice Evra ve Profesör Green’in de aralarında bulunduğu ünlüler, sıfır derecenin altındaki sıcaklıklarda yaşamaya çalışırken hem zihinsel hem de fiziksel sınırlarını zorlayacak bir dizi mücadeleyle karşı karşıya kalıyor. Soğuk duşlardan buzlu fıçı banyolarına ve donmuş bir gölün altında yüzmeye kadar birçok macera gözler önüne seriliyor. Wim Hof, ünlülerin aşırı soğuk terapisinden faydalanmasını ve bu maceralardan daha mutlu, daha sağlıklı ve daha güçlü çıkmalarını umuyor. Kendine özgü nefes alma tekniklerini kullanarak onlara bu benzersiz testlerde rehberlik ediyor. “Wim Hof ile Soğuğa Karşı” (Freeze the Fear with Wim Hof) 13 Ocak Cumartesi günü saat 00.00’da BBC Earth ekranlarında olacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın