Johnson & Johnson Çalışanları, Afetlerden Etkilenen Çocuklar için Pedalladı

Johnson & Johnson Çalışanları, Afetlerden Etkilenen Çocuklar için Pedalladı

 

Johnson & Johnson çalışanları, dünyanın dört bir yanında, afetlerden etkilenen çocuklar için pedal çevirdi. Türkiye, Suriye ve Libya’daki doğal afetlerden etkilenen çocukları, bakımverenleri ve Fas’taki çocukların uzun vadeli gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için pedal çeviren ekip, UNICEF’e bağışlanmak üzere 200 bin Avro topladı.

 

Bu yıl 6. kez düzenlenen “Çocuklar için Pedallıyoruz” etkinliğinde, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki (ve dünyanın geri kalanındaki) tüm Johnson & Johnson çalışanları güçlerini birleştirerek aile ve arkadaşları ile bulundukları bölgelerde ya da lokal olarak düzenlenen etkinliklerde pedal çevirdi. 

7 Ekim tarihinde, Johnson & Johnson Türkiye çalışanları Beykoz Ormanlarında 100’den fazla çalışan ve ailelerinin yanı sıra UNICEF temsilcilerinin de katıldığı bir bisiklet sürme etkinliği düzenledi.

Johnson & Johnson’ın, UNICEF’in çocuklara yönelik desteği kapsamındaki taahhüdünün bir parçası olarak, Johnson & Johnson Vakfı (Janssen EMEA CSR Fonu), Türkiye, Suriye ve Libya’daki doğal afetlerden etkilenen yaklaşık 4 bin çocuğu, ailelerini ve Fas’taki çocukların uzun vadeli gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için UNICEF’e toplam 200 bin Avro bağışta bulunacak. 

 

Tüm dünyada Johnson & Johnson çalışanlarının çocuklar için pedal çevirdiği etkinlikte 3.500’den fazla katılımcıyla bugüne kadarki en yüksek katılımcı sayısına ulaşıldı. Kat edilen tüm kilometrelerin bir uygulamaya kaydedildiği etkinlikte, aşılan mesafeler tüm katılımcıların topladığı bağışa eklendi. Johnson & Johnson İstanbul ofisinde düzenlenen özel bir toplantı ile bağış çeki UNICEF temsilcilerine takdim edildi.

 

 

Johnson & Johnson’ın Hakkında:

Johnson & Johnson olarak, halk sağlığının mutlu yaşamların, gelişen toplumların ve ilerlemenin temeli olduğuna inanıyoruz. 130 yılı aşkın süredir, hayatın her yaş ve evresinde insanları iyi ve sağlıklı tutmaya kararlıyız. Bugün, dünyanın en büyük ve en çeşitli sağlık şirketlerinden biri olarak, erişimimizi ve gücümüzü toplumların sağlığı için kullanmaya kararlıyız. Sağlığa erişimi iyileştirmek, daha sağlıklı toplumlar inşa etmek ve her yerde herkes için sağlıklı bir zihin, beden ve çevre sağlamak için çalışıyoruz. Toplum sağlığını iyileştirmek için kalbimizi, bilimi ve aklımızı ortaya koyuyoruz.

 

Johnson & Johnson Vakfı Hakkında: 

Johnson & Johnson Vakfı, Johnson & Johnson’ın insanlığın sağlık gidişatını derinden değiştirmek için bilim ve yaratıcılığı harmanlayarak insanları her yaşta ve hayatın her aşamasında iyi tutma taahhüdünü yansıtan kayıtlı bir hayır kurumudur.

Yalnızca Johnson & Johnson tarafından finanse edilen Vakıf, şu anda dünya çapında Johnson & Johnson Foundation US (kuruluş 1953) ve Johnson & Johnson Foundation Scotland (kuruluş 2007) olarak faaliyet göstermektedir. Bu bağımsız kuruluşlar, hem küresel hem de ülke içi ortaklıkları ve girişimleri, çalışan katılımı fırsatlarını ve Johnson & Johnson’daki Küresel Toplumsal Etki ekibi tarafından yönetilen afet müdahale faaliyetlerini desteklemektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın