Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan OVP paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki 3 senenin ekonomik yol haritasını içeren Orta Vadeli Programla (OVP), enflasyonun kalıcı olarak tek haneli seviyelere inmesini öngördüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda önümüzdeki 3 senenin ekonomik yol haritasını içeren Orta Vadeli Programın hayırlı olmasını temenni etti.

Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür eden Erdoğan, OVP ile birlikte beklentilerini şöyle sıraladı:

“Ekonominin yıllık ortalama 5,3 oranında büyümesini, istihdamın yıllık ortalama 1 milyon 170 bin kişi artmasını, ihracatın 3 yılın sonunda 250 milyar doları aşacağını, program dönemi sonunda cari işlemler açığının milli gelire oranının yüzde 1 seviyesine gerilemesini, merkezi yönetim bütçe açığının milli gelire oranının yüzde 2,9 olarak gerçekleşmesini, faiz dışı dengenin yüzde 0,3 fazlaya dönmesini, enflasyonun kalıcı olarak tek haneli seviyelere inmesini öngörüyoruz. Milli gelirimizi bu yıl 800 milyar doların üzerine, program dönemi sonunda da 1 trilyon dolar seviyesine taşıyacağız.”

İLKHA

Bu Haberi Paylaşın